Index

Szlabany

Automatyka

Blokady parkingowe

Zapory łańcuchowe

Sterowanie radiowe

Kontakt

 

Automatyczna zapora miejsc parkingowych

Automatyczna zapora parkingowa w wygodny sposób, przy użyciu pilota, szybko odblokowuje i zalokowuje pojedyncze miejsce parkingowe. Najpopularniejszym produktem tego typu w Polsce jest Came Unipark. Jednak automatyczne blokady parkingowe oferują również firmy Beninca oraz TAU. Automatyczna blokada parkingowa posiada czujnik amperometryczny, który reaguje na wykrycie przeszkody. Zapewnia to większe bezpieczeństwo użytkowania. W przypadku blokady Came Unipark jej szerokość może wynosić 35 cm lub 80 cm, w zależności od zastosowanej blokady. Silnik zasilany jest bezpiecznym napięciem 24V.

Came Unipark
Came Unipark

Automatycznych zapór parkingowych nie powinno się stosować we wjazdach, np. zastępczo zamiast szlabanów, z paru powodów. Zapory te, nie są przystosowane do pracy intensywnej. Po kilkunastu cyklach pod rząd najprawdopodobniej włączy się zabezpieczenie termiczne silnika i blokada nie otworzy się. Druga sprawa wiąże się z konstrukcją blokady. Nie została ona zaprojektowana do przyjmowania dużych obciążeń na siebie, na przykład po najechaniu na nią kołami samochodu. Zimą, otwierająca się blokada (blokada kładzie się do przodu), może natrafić na grudkę lodu. Wskaźnik amperometryczny wykryje przeszkodę i zatrzyma siłownik w pozycji nie otwartej całkowicie, np. uniesionej 4 cm nad gruntem. Jeżeli teraz najedzie się na blokadę kołami samochodu prawdopodobnie uszkodzi poważnie siłownik.

Zapora Came Unipark wykonana jest ze stali ocynkowanej i malowanej proszkowo na ostrzegawczy, pomarańczowy kolor. Automatyczne blokady parkingowe w razie braku prądu można złożyć i zamknąć ręcznie. Najczęściej szerokość blokady 35 cm jest wystarczająca. Aby uniknąć parkowania samochodów pomiędzy blokadami, należy między miejscami parkingowymi postawić nieprzesuwalne przeszkody. Dobrym rozwiązaniem jest wbetonowanie ugiętej w literę C rury, malowanej w tym samym kolorze co blokada (RAL 2004 dla blokady Came Unipark) oraz oznakowania nalepkami odblaskowymi.

Ręczna blokada miejsc parkingowych

Ręczne blokady parkingowe występują w wielu modelach. Wszystkie są atrakcyjne cenowo i różnią się od siebie konstrukcją. Lepsze wersje zamykane są na zamek patentowy. Blokady powinny być wymalowane odpowiednią farbą odbijającą światło i dodatkowo oznakowane nalepkami ostrzegawczymi. Dla trwałości powłoki blokady ręczne również powinny być ocynkowane ogniowo i malowane proszkowo. Również w przypadku ręcznych blokad parkingowych dobrze jest wstawić trwałe zapory między miejscami parkingowymi.

Ręczna blokada parkingowa Ręczna blokada parkingowa Ręczna blokada parkingowa
Ręczne blokady parkingowe


Came Unipark Came Unipark
Came Unipark
Szlabany :: Systemy parkingowe :: Automatyka do bram

Firma Szymkowiak
ul. Wolińska 19
64-100 Leszno
tel. (65) 533-0743
kom. 509-758-987
www.szymkowiak.pl
info@szymkowiak.pl

Biuro w Krakowie
ul. Płk. Dąbka 8
tel: (12) 357 52 17
fax: (12) 357 52 09
kom.: 509 923 411
krakow@szymkowiak.pl

Freelance web Designer